Sözlü Tarih Sertifikalı Eğitim Programı

Sözlü Tarih Sertifikalı Eğitim Programı

Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı’ndan, Aylin Doğan, Ayşe Durakbaşa, Birsen Talay Keşoğlu, Elif Ekin Akşit, Ezgi Duyfem, Funda Şenol Cantek, Gökçe Sözen, Meltem Karadağ, Necla Akgökçe, Pınar Melis Yelsalı Parmaksız ve Serpil Çakır olmak üzere, uzman hocalar ve alanda deneyimli araştırmacılar tarafından, 5, 12, 19, 26 ve 27 Mayıs tarihlerinde beş oturum olarak düzenlenen “Sözlü Tarih Sertifikalı Eğitim Programı”, 27 Mayıs 2018 tarihli V. oturumun ardından sona erdi.

Programın temel amacı sözlü tarih yöntemini feminist yöntemle ele almak, anlatmak, alanda çalışacak araştırmacılara yol göstermek ve sözlü tarih çalışmalarının yaygınlaşmasını sağlamaktı. Katılımın yoğun olduğu eğitimde katılımcılar 5 oturum boyunca edindikleri bilgiler doğrultusunda gruplar oluşturarak genel hatlarıyla sözlü tarih projesi tasarlamaya çalıştılar. Eğitim sonunda eğitimcilere teşekkür belgeleri, katılımcılara ise katılım sertifikaları takdim edildi.

Programa gönüllü olarak katılan, zamanını ayıran, çalışmalarını, deneyimlerini ve bilgilerini paylaşan hocalarımıza ve programa ilgi gösteren katılımcılara tekrar teşekkür ederiz.

 

Bu gönderiyi paylaş