Kadınların Göç Hafızası Sergisi’ni ziyaret etmek için son tarih 6 Nisan 2024

Avrupa Birliği Kültür Sanat Destek Programı Culture Civic desteği ile Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı (KEKBMV) tarafından yürütülen Ötekinin Hafızası Projesi kapsamında 6 Mart 2024 tarihinde Depo’da açılan Kadınların Göç Hafızası Sergisi, 6 Nisan 2024 tarihinde sona eriyor.
Sergi kapsamında bugüne kadar düzenlenen etkinliklerin sonuncusu 30 Mart 2024 Cumartesi günü gerçekleşti. Shadi Asadpoor tarafından yazılıp yönetilen “Ben de Bir Kadınım” performansı,  sanatçı Reyhane Parsa tarafından sahnelendi. Aynı gün, Reyhane Parsa’nın yazıp yönettiği ve Milad Khodaei’nin yapımcılığını üstlendiği bir kısa film gösterimi de gerçekleştirdi. Sergiye ve düzenlenen etkinliklere göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
Türkiye’de yaşayan ve üretimlerini burada yapan, ülkelerindeki savaşlardan, otoriter rejimlerin baskılarından, yoksulluktan veya özgürlüklerinden mahrum edildikleri için kaçarak Türkiye’ye sığınmak zorunda kalan 5 göçmen kadın sanatçının, Farah Trablsie, Maryam Mazrooei, Sara Shahzadeh, Sinur ve Walaa Tarakaji’nin eserlerini görmek, onlarla yapılan görüşmelere ait kayıtları izlemek için son tarih 6 Nisan 2024.