Makale Koleksiyonu

 

İçerik & Kapsam

Makale Koleksiyonu, araştırmacılar tarafından sık başvurulan bölümlerden bir başkasıdır. Kütüphaneye gelen akademik dergiler, kadın konulu dergiler, herhangi bir örgütün/ kadın örgütünün çıkardığı yayınlar, herhangi bir devlet kurumunun hazırladığı yayınlar ve kitap bölümlerinden kadın konulu makalelerin seçilmesiyle oluşmaktadır. Türkçe, Almanca, İngilizce, Fransızca ve daha birçok dilde kadın yada erkekler tarafından yazılmış olan kadın konulu 6865 makale yer almaktadır.

 

Örnekler

150 Yıl Öncesinin İstanbul Düğünlerinde Nasıl Evlenirlerdi? Lütfü Tunç / 1930’lar Türkiyesi’nde Göç ve Kadın İpek İlkkaracan / 1908 Kadınları Mehmet Şehmus Güzel / 1970’lerden 2000’lere Türkiye’de Annelerin İnsan Hakları Aktivizmi Tuba Demirci Yılmaz / 1979 Seçimleri ve Bakiye Beria Onger Birsen Talay / Arap Kadınları Kadınlık Durumunu Sorguluyor Şirin Tekeli / Asi Meşrutiyet Kadınları Meral Altındal / Asterte’nin Gacıları: Fahişeler Ali Kemal Yılmaz / Atatürk ve Kadınların Askerliği  Hasan Ünder / Atıf Yılmaz’da Kadın Emine Demiray / Avrupa Feminizminin Yeni Yüzü Judy Rebick / Aydın Müslüman Kadın Nurgül Karakoç / Balanchine’in Kadınları : Balede Kadın Ann Daly / Başlık Geleneği Sabiha Tansuğ

 

Yararlandırma Koşulları

Kütüphanede makaleleri belge ödünç verme hizmeti yoktur. Fotokopi hizmeti verilmektedir. İlgili ve araştırmacılara okuma salonunda hizmet verilmektedir.

 

Katalog için tıklayınız.

 

Makaleler Koleksiyonu Listesi