Ayizi Yazarları Kitaplarını Anlatıyor- Panel / 17 Nisan 2019

17 Nisan 2019 Çarşamba günü, 2010 yılında kurulan ve ekonomik kriz nedeniyle yayın hayatına son vermek zorunda kalan Ayizi Yayınları’nın yazarlarıyla bir araya geldik. Yayınevinin kuruluş öyküsünü, kadın hikayelerini görünür kılma çabası içinde feminist bilinçle yürüttüğü yayıncılık politikasını ve yazarlarla nasıl bir araya gelindiğine ilişkin süreçleri yayın kurulu üyelerinden Neslihan Cangöz’den dinledik. Yazarlardan Nedret Güvenç, Pınar İlkiz, Eda Çakmak, Ekin Açıkgöz, Hande Ortaç ve Burcu Karakaş ise kitaplarının ortaya çıkış ve yayımlanma süreci ve bu süreçte Ayizi’nin rolü üzerinde durarak değerli anılarını bizlerle paylaştı. Kadın tarihine katkı sunan yazarlara, bu çalışmaları bizlerle buluşturan ve bu çalışmaların ortaya çıkmasında önemli bir unsur olan Ayizi Yayınları’na en içten teşekkürlerimizi sunarız.

***

On Wednesday, April 17, 2019, we had the privilege of meeting with the writers of Ayizi Publishing House, which was founded in 2010 and was forced recently to cease activities due to the current economic crisis. Editorial board member Neslihan Cangöz shared with us the story of the establishment of the publishing house and how they came together with women writers, and elaborated further on the publishing policy of Ayizi, which is driven by a feminist consciousness and the effort to make women’s stories visible. Writers Nedret Güvenç, Pınar İlkiz, Eda Çakmak, Ekin Açıkgöz, Hande Ortaç and Burcu Karakaş gave us some insight to the emergence and publication of their books, and discussed the role of Ayizi in the overall process. 
We would like to extend our sincere thanks to Ayizi Publishing House for the important role they have played in the publication and distribution of works by writers who have contributed to the history of women and women’s studies.