İkinci El Eşya Mezatları / 24 Mayıs 2017, 19 Aralık 2017

Komşu Kapısı Maçka Dayanışma Derneği “Kadınlar Matinesi” mezat grubu iş birliği ile Hülya Hayatseven’in sorumluluğunda 24 Mayıs 2017 tarihinde Vakıf yararına bir “açık hava mezatı” düzenledik. Mezat için yaptığımız eşya bağışı çağrılarımız sonucu, mezatta 1000’in üzerinde ikinci el ve yeni eşya açık artırmaya sunuldu.

Mezata gelenlerin yanı sıra Fener ve Balat esnafı da aktif bir katılım gösterdi. Yeme içme stantlarının ve kütüphaneye girişin koruma altına alınması için Fatih Belediyesi Başkanı Başdanışmanı Nilüfer Türütgen’in desteğiyle, 15 adet bariyer sağlandı. Gönüllülerimizden Alperen Hayatseven, müzik grubuyla bize destek verdi. Mezat günü 18 gönüllü bize yardımcı oldu. Ayrıca Komşu Kapısı Maçka Dayanışma Derneği’nin gönüllüleri mezata aktif bir şekilde katılım gösterdi. Bu etkinlik sırasında Vakfın etkinlik arşivi için video ve fotoğraf çekimi yapıldı. Mezatın sonunda eşya bağışı yapan destekçilerimize teşekkür belgeleri takdim edildi.

19 Aralık 2017’de, Teşvikiye’de Komşu Kapısı Maçka Dayanışma Derneği’nde yapılan Kadınlar Matinesi’ne katıldık. Yine Nesteren Şencan’ın desteğiyle 13.00-18.00 saatleri arasında 40 dakikalık bir sürede müzayede için bağışlanan ve bir önceki mezattan kalan ikinci el eşyaların bir kısmını daha değerlendirdik.